Reclame
ULTIMELE STIRI!

Un mare sfânt A renunțat la o mare avere pentru a l urma pe Hristos

Mărturia extraordinară a unui băiețel ce se comvertește la vârsta de 15 ani. Unchiul lui, un bogătan hindus îi face propunerea ca să se lase de pocăință în schimbul unei incomensurabile averi. Dar, pentru că credința acestui tânăr era vie, autentică și reală, el acea pacea Domnului în inimă și siguranța mântuirii, fapt care i-a dat putere să refuze. Tânărul Sadu Sundar Singh a renunțat la religia Sich, tăindu-și părul, care reprezintă fala Sich, acest lucru i-a adus o mare persecuție. Dacă atunci când era hindus avea tot ce își putea dorii dpdv material, dar se simțea josnic din punct de vedere sufletesc, acum, în lipsă fiind și izgonit de toate rudele, ne-având nici o coajă de pâine avea totuși în suflet Pacea Domnului.

Adaptare făcută de Misiunea Creștină ” Stăruință În Rugăciune”
https://www.facebook.com/staruintainr…

Dacă dorești să slujești lucrării lui Dumnezeu ca voluntar în cadrul misiunii, înregistrând audio mărturii creștine scrise, și/ sau traducând din alte limbi videoclipuri creștine pline de însemnătate, vă rugăm să ne contactați. Puteți face cel puțin un lucru pentru Domnul, dacă aveți un telefon cu internet, sau un laptop
– Puteți face înregistrări audio, citind anumite mărturii scrise, mărturii ce vor fi apoi transformate de echipa noastră în format video și postate pe youtube, ajungând la mii de utilizatori, totul în Română, fără să fie nevoie să cunoașteți o limbă străină
– Dacă cunoașteți o limbă străină, puteți traduce în română predici, și/sau mesaje/mărturii, sau, din română în altă limbă. Echipa noastră vă va călăuzii pas în tot procesul. Nu trebuie să fiți un as al sistemelor softwhere, trebuie doar să aveți iubire pentru Dumnezeu, dorință de a face lucrarea Lui, și timp liber. Ne puteți scrie pe linck-ul de facebook de mai sus, sau puteți lăsa un comentariu. Dumnezeu să vă binecuvinteze!
Acesta este fișierul 5 al cărții despre Sadu Sundar Singh

Reclame

Sustine – Doneaza. Dumnezeu te va rasplatii!

Sustine – Doneaza

Sustine – Doneaza

$1.00

Articole recente: LibrariaCT.ro

Despre ADMIN (3511 articole)
Nu va ingrijoarti,dar,de ziua de maine; caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

%d blogeri au apreciat asta: